Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Peyronie Hastalığı

Genel 21 Ocak 2018

Peyronie Hastalığı

Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler.

Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır.

Penis sertleştiği zaman plak penisin gövdesinde boğulmuş bir görünüme yol açar. Hastalar genellikle penis boylarının kısaldığından şikayetçi olurlar.

Fiziksel olarak bu tür belirtiler gösteren hastalık aynı zamanda iktidarsızlık gibi ciddi sıkıntılara da zaman zaman yol açabilmektedir.

Peyronie Hastalığı Tedavisi

Peyronie hastalığının tedavisinde en önemli detay hastalığın hangi evrede olduğunun tespit edilmesidir. Hastaların büyük bir çoğunluğu bu rahatsızlığın kendiliğinden geçebildiğini söylemektedir. Ancak hastaların yüzde 50’lik kısmının tedaviye ihtiyacı söz konusudur.

Tedavi ilk olarak ilaç tedavisi ile başlar. İlaç tedavileri uzun süre boyunca uygulandıktan sonra ilerleme gözlemlenemiyorsa cerrahi bir takım müdahalelere ya da penil protez gibi farklı tedavi uygulamalarına başvurulabilir.

239 total views, 3 today

  

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]