Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Kartal Havuzlu Spa Merkezi

  • Listelenen: 12 Aralık 2017 16:13
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Kartal Havuzlu Spa Merkezi

Kartal Spa Otel ile günün getirdiği stresten arınarak yeni bir başlangıç yapmak da mümkün olabiliyor. Spa yani sudan gelen şifa anlamındaki Latince bir ifadenin kısaltılmış hali. Spa günümüzde pek çok merkezde, birbirinden farklı masaj ve diğer teknikleri de içeren uygulamaları ile hizmete sunuluyor.

Spanın tarihi hastaların iyileştirilmesine yönelik bir uygulama olarak başlıyor. Bu uygulamalar ise genelde su ile yapılan tedavi tekniklerini içeriyor. Bu teknikler arasında su ile basınç tedavi veya damlatma yöntemi bulunuyor. Su sıcak veya soğuk olarak iki türlü kullanılıyor.

Günümüzde spa yine aynı teknikleri içerse de Uzak Doğu’dan gelen pek çok farklı hem aromaterapi hem de masaj tekniklerini de barındırıyor. Bu tip bir spa hizmetini ise artık git gide yaygınlaşan bir şekilde hem spa merkezlerinden hem de otellerden alabiliyorsunuz.

Spa Hizmetlerinin Amacı

Kartal Havuzlu Spa Merkezi ile alınan spa hizmetlerin amacı pek çok farklı hizmeti minvalinde veriliyor. Bu tip merkezlerde alınan spa hizmetleri arasında sadece rahatlama ve stresten uzaklaşma değil aynı zamanda pek çok sağlık sorunu ile savaşım da söz konusu olmaktadır.

Söz konusu sağlık sorunları arasında kas spazmları, iskelet ve kas ile ilgili travmalar, selülit, uykusuzluk, ruhsal sorunlar, yorgunluk gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi mümkün olmaktadır.

Medikal spa diye bir türü de bulunan bu uygulamalar daha çok uzman masörler ya da sağlık personelleri tarafından sorunlu bölgelere tatbik edilir.

Her masajın farklı bir yapılış biçimi ve farklı bir amacı vardır. Masajlar aynı zamanda aromaterapi muhteva eden yağlar, çamur ve tuz gibi doğal maddeler ile yapılır.

Omurilik için oldukça faydalı olan ve vücudun yaşam enerjisini arttırmaya yönelik olan taş spa masajı da oldukça popüler olarak deneyimlenmektedir.

Spa Merkezlerinden Nasıl Hizmet Alınır?

Kartal Havuzlu Spa Merkezi gibi spa merkezlerinden hizmet almak için randevu almak gerekiyor. Telefon ile ulaşabileceğiniz bu merkezlerde masaj, havuz, jakuzi, cilt bakımı gibi hizmetleri almak söz konusu olmamaktadır.

Sap merkezine randevudan ne kadar zaman önce gitmeniz gerektiği ve fiyatlar ile ilgili bilgileri de önceden telefon ile almanız da mümkün olmaktadır.

Spa Masajı Çeşitleri

Spa masajı çeşitleri arasında Shiroabhyanga, Abhyanga, Shirodhara, Shiatsu, İsveç masajı ve Tai masajı gibi teknikleri bulmak mümkün olabiliyor. Bu masaj tekniklerinin hepsi de eğitimli, uzman masörler tarafından gerçekleştiriliyor.

Masaj çeşitleri dışında deniz yosunu ile cilt bakımı ve çamur ile terapi de spa merkezlerinde uygulanan yöntemler arasında yer alıyor. Ayrıca buhar terapisi ve deniz suyu ile yapılan şifa uygulamaları da pek çok hastalığın tedavisi ve rahatlama amacı ile uygulanıyor.

Bütün bu hizmetlerin hepsi de modern spanın tanımı içinde yer alıyor. Bu yüzden alacağınız hizmetler ile ilgili önceden bilgilendirme almanız da hizmet seçimi açısından oldukça önemli olabiliyor.

337 total views, 2 today

  

Listing ID: 2475a2fd3b2b0740

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.