Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Haşlanmış Yumurta Masajı

Haşlanmış Yumurta Masajı 26 Ağustos 2017

Haşlanmış Yumurta Masajı

Her yaştan ve her cinsten insan, farklı masaj yöntemleri ile rahatlamaktadır. Bunun için de değişik masaj yöntemleri tercih edilmektedir. Her yöntemin kendisine has özellikleri vardır. Bundan dolayı da masajın yapılma sebebini ve özelliklerini iyi bir şekilde bilmek gerekmektedir. Genel kanının aksine ise masaj sadece yetişkin insanlara yapılmamaktadır. Çocuklara ve hatta bebeklere de masaj yapılmaktadır. Haşlanmış yumurta masajı da bunlardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu masaj yöntemi sayesinde rahatlamak mümkündür. Haşlanmış yumurta ile yapılan masaj ise sadece bebeklere uygulanmaktadır. Bundan dolayı da yetişkinler genel olarak bu masaj türünü çok fazla tercih etmezler.

Bebeklere Uygulanmaktadır

Haşlanmış yumurta masajı

Masaj genel olarak tüm dünya kültürlerinde olan ortak bir aktivitedir. Ancak masaj denilince akla genel olarak Uzakdoğu ülkeleri gelmektedir. Haşlanmış yumurta masajı da bu ülkelerde yapılmaktadır. Fakat bu masaj bebeklere yapılmaktadır. Bunun için ilk etapta iki adet yumurta haşlanmaktadır. Sonrasında ise bu yumurtalar soyulmaktadır. Soyulan yumurtalar ise bebeklerin kafa ve alın bölgelerine sürülmektedir. Böylelikle ilgili bölgeye masaj yapılmış olmaktadır. Bunun sadece bebeklere özgü olarak yapılmasının bir nedeni vardır. Çünkü bu masajın bebeklere şans getireceği söylenmektedir. İşin özüne bakıldığı zaman bu masaj sağlıktan ziyade şans ve gelecek konusunda bir batıl inançtır. Bundan dolayı da yetişkin insanlar tarafından tercih edilmemektedir. Hatta bazı kişiler bu masajı tıraş sonrasında uygulanmaktadır. Bebeklerin saçlarının kesilmesinden sonra, haşlanmış yumurta ile baş ve alın bölgesine dokunuşlar yapılmaktadır.

Masaj Her Zaman Gereklidir

Bu masaj ülkemizde yaygın değildir. Hatta birçok kişi bu masajı ilk defa duymuştur. Bundan dolayı da daha farklı masaj alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Çünkü her türlü masaj sayesinde vücudun dinamik olması mümkündür. Masajın kesinlikle zararı yoktur. Bilinçli bir şekilde yapılan masaj sayesinde, vücut kendisini yenilmektedir. Bu yenileme sonrasında ise oldukça enerjik bir hale bürünmeniz kolay olacaktır. Haşlanmış yumurta masajı ise şans getirdiğine inanıldığı için yapılan bir masaj türüdür. Haftada en az bir gün masaj hizmeti alarak, oldukça güzel zaman geçirebilir ve daha sağlıklı hissedebilirsiniz.

303 total views, 1 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]