Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Poliomyelit Hastalıkları

Poliomyelit Hastalıkları 9 Mart 2017

Poliomyelit Hastalıkları

Poliomyelit hastalığı halk arasında çocuk felci hastalığı olarak da tanımlanmaktadır. Çocuk felci yani poliomyelit hastalıkları bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Çocuk felci virüsü ağız yolu ile vücuda girdikten sonra boğaz ve bağırsaklarda çoğalarak vücudun tamamına yayılmaya başlar.

Çocuk felci hastalığının belirtileri arasında yüksek ateş, baş ağrıları, kusma, boyun bölgesinde sertlik, kol ve bacaklarda ağrıdır. 200 vakadan bir tanesinde hastalığa sebep olan virüs omuriliğe ulaşarak kasların hareket etmesini sağlayan sinir hücrelerini bozar. Tahribata uğrayan sinir hücreleri yeni hücrelere ulaşamadığı için kaslar çalışamaz hale gelir.

Poliomyelit Hastalıkların Tedavisi Var mı?

Çocuk felci hastalığının herhangi bir tedavisi yoktur. Virüs ile enfekte olan çocukların %95’inden fazla bir kısmında herhangi bir belirti gözükmez. İlerleyen bazı vakalarda ise mide bağırsak sistemi bozukluğu, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi belirtiler meydana gelmektedir. Fakat çocuk felci meydana geldikten sonra bu felç durumu tedavi ile düzelemez. Çocuk felcine virüs ile yakalanmış olan çocuklar hayatları boyunca bu hastalığı yaşamaya devam ederler.

531 total views, 3 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]