Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Ayakta Masaj Tedavisi

Ayak Masajı Tedavisi 22 Temmuz 2016

Ayakta Masaj Tedavisi Nedir?

İnsanlık tarihi kadar eski olan kavramların başında masaj geliyor. İnsanların var olması ile beraber masajda var oluyor. Zira tıbbın bu kadar ilerlemediği bir dönemde insanların yaşadığı kimi sorunlar için ayakta masaj tedavisi ya da yerde masaj tedavisi uygulanıyordu.

Masaj sözcüğü dilimizde bir şey ifade etmeyebilir zira masaj sözcüğü dilimize yabancı dilden giren bir sözcük. Kökeni Arapça ve Türk diline çevrildiğinde sıvazlama anlamına geliyor. Bu ise tam olarak şu: Alanında uzman kişilerin( ki günümüzde bunlara erkek ise masör, kadın ise masöz deniyor) bireyin sorun olarak yerine bir takım aromatik yağ ve malzemeler kullanarak yaptığı işlem.

Masajın Faydaları

Masaj gerek Çin, gerek Yunan, gerek Hint medeniyetlerinde romatizma probleminden, kırık çıkık tedavisine, ruh sağlığı sorunlarının giderilmesinden, kalp, kan problemlerine kadar birçok sağlık sorununun giderilmesi için etkin kullanılan bir yöntem.

Tüm bu yazılanlardan da anlaşılacağı üzere masajın bir süre faydası bulunuyor. Kaliteli bir yaşam için tıbbın bu kadar ilerlemediği dönemde masaj başka bir yöntem olmadığı için uygulanmış durumda.

Günümüze gelindiğine ise tıpta yaşanan gelişmelerden dolayı kan dolaşımı hızlandırma, kalp ritmini düzenleme amaçlı olarak değil stres ile baş etme amaçlı olarak masaj yaptırılıyor. Zira günümüz insanı inanılmaz bir tempoda çalışıyor ve kimi zaman iş yaşamındaki entrikalar içinde, trafik koşturmacası içinde kendisine zaman ayıramıyor ve çoğunlukla olabildiğine, gergin ve mutsuz.

Yaşadığı şeylerin altında kimi zaman ezilen insanlar için en ideal yöntemlerden birisi elbette masaj. Son yıllarda masajın bu kadar popüler olmasında açılan spa merkezlerinin de etkisi yok değil. Öyle güzel, öyle konforlu yerler açılıyor ki insanlar bu salonlara giderek lüksü yaşama ve insan olduğunu anımsama gereği duyuyor.

Lakin kimi insanlar daha bir yoğun ve tek yapabilecekleri ayakta masaj tedavisi zira başkasına zamanları yok.

Ayakta Masaj Nedir

Peki, nedir bu yöntem derseniz aslında adından da anlaşılacağı üzere ayakta yapılan masaja verilen isim.

Bilindiği üzere genelde masaj türüne göre yere yatarak ya da özel bir masaj yatağında yapılıyor. Burada ise öyle bir durum yok. Kişi bulunduğu yerde ayakta masaj uygulaması ile masaj yaptırıyor. Yani diğer yöntemlere göre çok daha pratik ve basit.

Diğer masaj türlerine göre en temel farkı kişinin özel bir masaj giysisi giymek zorunda kalmaması yani soyunma durumunun olmaması ve dilediği her yerde bu masajı uygulatabilmesi.

Ayakta Masajın Faydaları Nelerdir?

Bu masajın en temel faydası kişinin zaman kaybı yaşamasını engellemesi. Yani kişi dilerse bu masajı evinde, ofisinde uygulatabiliyor.

Bunun yanında ruhsal sorunlara iyi geldiği, kişinin gevşemesini sağladığı, ruh sağlığını düzenlediği, kişinin içsel olarak kendisiyle daha barışık hale gelmesini sağladığı da bir gerçek.

Tüm bunlara ilaveten baş, boyun ağrılarını azalttığı da biliniyor. Düzenli aralıklar ile uygulandığında kişinin yaşam kalitesini yükselttiği bilinen bir gerçek.

O yüzden özellikle yoğun iş temposunda çalışan insanlar için ideal.

Ayakta Masaj Nasıl Yapılır?

Diğer yöntemlere göre çok daha kolay olan bu masaj türünde öncelikle olması gereken bir masaj koltuğu. Bu koltuğa oturarak kişiye masaj yapılması sağlanıyor.

Toplam süresi 20 dakikayı geçmiyor. Kişiye özel bir yağ uygulanmıyor. Koltuğa oturması ve kendini rahat bırakması yeterli. Geçen süre boyunca kişinin baş, boyun ve omuz bölgesine masaj uygulanıyor.

Bu hizmeti kişi iş yerinde, evinde alabildiği gibi dilerse bu hizmeti veren İstanbul masaj salonu giderek de alabilmesi mümkün. Yani hizmetin yeri tamamen kişiye kalmış durumda.

700 total views, 1 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]